Miód na włosy


Miód na włosy, podawany w formie maseczki, to kosmetyczny hit ostatnich lat. Naturalny miód, wyprodukowany bez chemicznych ulepszaczy“ może być bardziej skuteczny i wydajny niż najdroższe maski drogeryjne. Miód zastępuje emolienty. Rozmiękcza i rozjaśnia włosy.

Dlaczego miód na włosy działa lepiej niż kosmetyki drogeryjne?


W przeciwieństwie do kosmetyków z drogerii, jego działanie nie jest natychmiastowe, jednak jeśli przejdziemy już przez kilkutygodniową kurację miodem, włosy pozostaną mocniejsze na zdecydowanie dłuższy czas niż wtedy, gdy są karmione chemią ze sklepów, która wymaga ciągłego dostarczania kosmetyku, aby utrzymywać efekt

Kiedy zobaczymy efekty stosowania miodu na włosy?

Niektóre kobiety odczuwają natychmiastową poprawę kondycji włosów – już po pierwszym użyciu (są to zwykle właścicielki włosów wysokoporowatych). W większości przypadków jednak trzeba poczekać kilka tygodni na rezultaty stosowania miodowych maseczek na włosy. Liczy się tutaj regularność oraz cierpliwość. Jeśli jednak przejdziemy rzetelnie przez regularne traktowanie włosów maseczką z miodu, uzyskają one dobre zdrowie na dłuższy czas. Będą lśniły, staną się zauważalnie bardziej miękkie. Będzie też dało się zauważyć, że są po prostu silniejsze.

Jaki rodzaj miodu na włosy będzie najlepszy?

Rodzaj miodu nie ma żadnego znaczenia. Każdy miód, o ile jest naturalny, wolny od sztucznych składników, będzie działał odżywczo na włosy. Miód dobrze podziała nie tylko na strukturę włosa, ale także na skórę głowy, dlatego wcierając maseczkę z miodu, nie należy omijać samej głowy. Zamiast maseczki zawierającej oliwę (której pozbycie się ze skóry głowy wymaga intensywnego mycia) można także przyrządzić sobie płukankę z miodu.

SPRAWDŹ CENY MIODU NATURALNEGO W NASZEJ PASIECE I KUP ONLINE:

Miód skrystalizowany na włosy – czy można podawać miód z grudkami do maski do włosów?

Jeśli mamy w domu słoik miodu, który już skrystalizował, można go delikatnie podgrzać, ale tylko do momentu uzyskania płynnej konsystencji. Im bardziej podgrzewamy miód, tym więcej wytracamy z niego substancji odżywczych, enzymów i związków antybakteryjnych i przeciwzapalnych. Podgrzewanie miodu ma tutaj jedynie na celu zwiększenie komfortu użytkowania. Skrystalizowany miód nie jest mniej wartościowy od tego, który jest jeszcze w formie płynnej.

Miód naturalny na rozjaśnianie włosów

Chemiczne rozjaśnianie włosów zdecydowanie im nie służy. Rozjaśnione włosy przez długi czas trzeba regenerować, bo staja się wysuszone. W przypadku włosów kręconych, rozjaśnianie może spowodować trwałe wyprostowanie się fal. Dlatego właśnie stale rośnie liczba kobiet, które rezygnują z traktowania włosów chemicznymi rozjaśniaczami, zamieniając je na ich naturalne odpowiedniki. Naturalne sposoby na rozjaśnienie włosów to… słońce, cytryna i miód. O ile słońce może wzmagać problemy z przesuszeniem, o tyle już miód podawany na włosy w postaci maseczki z oliwy z oliwek i z dodatkiem cytryny nigdy ich nie osłabi. Wręcz przeciwnie – poza rozjaśnieniem, przyjemnie nawilży i odżywi włosy. Aby uzyskać pożądany efekt, należy stworzyć maseczkę tylko z naturalnych składników – dobrej jakości oliwy z oliwek i miodu naturalnego. Maskę trzymajmy na włosach przez około 20 min. Dla wzmocnienia efektu, warto użyć folii, dzięki której łuski włosa otworzą się i będą bardziej chłonne na przyjmowanie substancji odżywczych oraz na rozjaśniające działanie miodu i cytryny.

+ There are no comments

Add yours